Dzieci z Kamienicy śladami Papieża Polaka

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dzieci z Kamienicy śladami Papieża Polaka

W piątą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II uczniowie ze szkoły podstawowej w Kamienicy odbyli niezwykle ciekawą wycieczkę do jego trzech ukochanych miast. W organizacji tej wyprawy wydatnie pomogła dotacja, jaką placówka wywalczyła z programu "Bank Dziecięcych Uśmiechów".

W kwietniu Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamienicy po raz kolejny przygotowała projekt edukacyjny do programu grantowego "Bank Dziecięcych Uśmiechów", któremu patronuje Fundacja Banku Zachodniego WBK. W tym roku kamienicka PSP przygotowała propozycję pod nazwą "Śladami Jana Pawła II". Projekt polegał na zorganizowaniu wycieczki szkolnej do miejsc, z którymi związany był Papież Polak - Karol Wojtyła.

Wniosek z Kamienicy zyskał uznanie ekspertów, którzy proponowane przedsięwzięcie ocenili wysoko zarówno pod względem formalnym, jak również pod kątem jego innowacyjności i atrakcyjności. Wniosek pokonał sporą konkurencję: spośród 340 wniosków wyróżniono 75 - wśród nich znalazł się projekt PSP Kamienica. Szkoła otrzymała na jego realizację dofinansowanie w kwocie 3,5 tys. zł.

Pieniądze z "Banku Dziecięcych Uśmiechów", w połączeniu ze środkami rady rodziców, pozwoliły dyrekcji PSP Kamienica zorganizować bardzo ciekawą wyprawę. 9 czerwca ponad 40 dzieciaków wyjechało na trzy dni, by zwiedzić Kraków, Wadowice i Zakopane - miasta bliskie sercu Jana Pawła II. W Krakowie uczniowie z Kamienicy zwiedzili Wawel, pospacerowali po zabytkowym rynku i Sukiennicach, zajrzeli też do Kościoła Mariackiego. W Zakopanem wybrali się m.in. na Gubałówkę i odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Przystanek w Wadowicach objął przede wszystkim zwiedzanie Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II, nie zabrakło też tradycyjnego deseru w postaci słynnych "papieskich kremówek". Wycieczka okazała się prawdziwym "strzałem w dziesiątkę" - dzieciaki wróciły do domu bardzo zadowolone.

PSP Kamienica ma spore doświadczenia w pozyskiwaniu dotacji z "Banku Dziecięcych Uśmiechów" - w tym roku szkoła wywalczyła pieniądze z tego źródła po raz trzeci. Pierwszy raz placówka skorzystała z podobnego dofinansowania w 2006 roku - wówczas dyrekcja zorganizowała uczniom "zieloną szkołę" w Zakopanem. Rok później pieniądze z tego programu pomocowego wsparły podobne przedsięwzięcie, tym razem w Szklarskiej Porębie.

Otwórz