Urodzinowe party w Gimnazjum

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Urodzinowe party w Gimnazjum

W ostatnią sobotę Gimnazjum Publiczne w Paczkowie świętowało swoje dziesiąte urodziny. Impreza, choć trochę spóźniona, wypadła znakomicie. Uczniowie i grono pedagogiczne tej placówki zorganizowali festyn godny tak okazałego jubileuszu.

Impreza z okazji 10. urodzin paczkowskiego Gimnazjum Publicznego im. Polskich Noblistów została zorganizowana z dużym rozmachem, a przybyli goście nie mogli narzekać na brak atrakcji. Podczas festynu zaoferowano widzom bogaty program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły - na scenie zaprezentowały się nie tylko wokalistki, ale również tancerki, aktorzy i grupy kabaretowe. Gościnnie wystąpił też zaprzyjaźniony Klub Tańca "Bolero" z Ośrodka Kultury i Rekreacji. Nie zabrakło też koncertów i artystycznych prezentacji członków Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków "Alterna", które od kilku lat ściśle współpracuje z GP. Przygotowano także wystawę prac plastycznych i ręcznie robionych maskotek krajów Unii Europejskiej. 

Dzięki uprzejmości komendanta Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Paczkowie, pod szkołą pojawił się także najnowszy nabytek paczkowskich strażaków - nowoczesny wóz strażacki. Prezentacja jego możliwości i osprzętu była prawdziwą gratką dla wszystkich chłopców, zarówno tych małych, jak i dużych - w końcu chyba każdy mężczyzna marzył kiedyś o zawodzie strażacka. Członkowie JRG przygotowali też pokaz ratownictwa medycznego.
To nie koniec atrakcji, które czekały na uczestników urodzinowego festynu. Organizatorzy zagwarantowali wszystkim gościom szereg innych przyjemności, m.in. wycieczki wysokiej klasy motocyklami i quadami, loterię fantową, przejażdżki na koniu i dużą kolorową zjeżdżalnię. Wśród dziewcząt największą popularność zdobyły pokazy makijażu i sztuki tatuażu.

Bogaty był nie tylko program imprezy, ale także zaopatrzenie bufetu. Wielkim powodzeniem cieszyły się pyszne gofry, domowe ciasta i lody. Nie brakowało też amatorów pieczonego prosiaka, grochówki, bigosu i grillowanych kiełbasek. Do wyboru był także popcorn i wata cukrowa.

Dziesiąte urodziny paczkowskiego Gimnazjum Publicznego wypadły naprawdę udanie. Dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja. Sporo mieszkańców naszego miasta zdecydowało się spędzić sobotnie popołudnie na wspólnym świętowaniu okrągłego jubileuszu szkoły przy ulicy Sienkiewicza. Nie zawiedli też organizatorzy - uczniowie i nauczyciele Gimnazjum - którzy już teraz, zachęceni sukcesem tej imprezy, myślą o organizacji kolejnego tego typu przedsięwzięcia. 

Otwórz