Gimnazjum zaprasza na swoje urodziny

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Gimnazjum zaprasza na swoje urodziny

Już w najbliższą sobotę Gimnazjum Publiczne im. Polskich Noblistów w Paczkowie zaprasza wszystkich na swój urodzinowy festyn.

W tym roku uczniowie i nauczyciele paczkowskiego Gimnazjum postanowili zorganizować 10. rocznicę powstania swojej placówki. Co prawda szkoła działa już od 1 września 1999 roku, czyli wkrótce będzie obchodzić swoje jedenaste urodziny, jednak na świętowanie takich okrągłych jubileuszów nigdy nie jest za późno.

Uczniowie i grono pedagogiczne Gimnazjum Publicznego im. Polskich Noblistów w Paczkowie serdecznie zapraszają na festyn z okazji 10-lecia swojej placówki. Impreza odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 15:00 na placu przed szkołą. Wśród wielu atrakcji m.in. program artystyczny w wykonaniu gimnazjalistów, loteria fantowa, kawiarenka, przejażdżka na motorze, zjeżdżalnia, pokazy straży pożarnej oraz... pieczone prosię!

Gimnazjum działa budynku przy ulicy Sienkiewicza od jedenastu lat, jednak jego siedziba ma znacznie bogatszą historię. Na początku XX wieku w tym obiekcie mieściła się Królewska Katolicka Szkoła Przygotowawcza, a od 1922 roku pracowały w nim Ubogie Siostry Szkolne de Notre Dame, które założyły Wyższą Szkołę dla Dziewcząt im. św. Agnieszki. W czasie II wojny światowej w budynku działało Seminarium Nauczycielskie.
Przed reformą szkolnictwa w 1999 roku w siedzibie obecnego gimnazjum, przez pięćdziesiąt lat, istniała Szkoła Podstawowa nr 1, której w 1970 roku nadano imię Bolesława Chrobrego. Po przekształceniu w Gimnazjum Publiczne historyczny władca Polski przestał sprawować pieczę nad szkołą, a nowego patrona wybrano w 2006 roku - symboliczną "opiekę" nad gimnazjum objęli polscy laureaci Nagród Nobla. 

Otwórz