Zniszczone słupki i lustra zostaną naprawione?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zniszczone słupki i lustra zostaną naprawione?

Od kilku tygodni na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kopernika i Jagiellońskiej razi widok powyginanych i połamanych barierek odgradzających chodnik od jezdni...

Zdewastowane słupki nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale mogą też znacząco utrudniać ruch pieszych. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy barierki zostały zniszczone w wyniku nieostrożnej jazdy kierowców na tym ostrym zakręcie, czy też padły ofiarą, wykazujących się totalnym brakiem szacunku i odpowiedzialności za wspólne mienie, bezmyślnych wandali. Pewne jest jedno - kwestia połamanych słupków powinna zostać jak najszybciej załatwiona.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Paczkowie kilkakrotnie zgłaszał już "barierkowy" problem do administrującego tym skrzyżowaniem Zarządu Dróg Powiatowych w Nysie. Niestety, pracownicy firmy, która w tym roku wykonuje dla ZDP tego typu usługi, jeszcze do naszego miasta nie dotarli. W efekcie słupki wciąż nie wyglądają tak, jak powinny. Niedawno pojawiło się jednak "światełko w tunelu" - po ostatniej interwencji otrzymaliśmy z nyskiego Zarządu zapewnienie, że ten łańcuchowy "płotek" zostanie naprawiony najpóźniej do końca czerwca br. Miejmy nadzieję, że tym razem ZDP dotrzyma słowa i chodnik przy skrzyżowaniu Sienkiewicza - Kopernika - Jagiellońska wreszcie doczeka się nowych barierek.

Jest także spora szansa, że wkrótce na swoje miejsce wrócą dwa wypukłe lustra drogowe, które w ostatnim czasie zostały w Paczkowie zniszczone. Mowa o lustrze na wyjątkowo niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Zawadzkiego i Mickiewicza oraz w pobliżu szpitala - przy połączeniu ulicy Kołłątaja ze Staszica. Oba te elementy zostały zdemolowane - najwyraźniej ktoś, w ten niezwykle "oryginalny" sposób, zademonstrował swoją siłę lub po prostu wyładował nerwy na Bogu ducha winnych i całkowicie bezbronnych oznakowaniach. Szkoda, że wandale musieli wyżyć się akurat na lustrach drogowych, które są niezwykle istotne - umożliwiają poprawę bezpieczeństwa na drogach i skrzyżowaniach z ograniczoną widocznością, eliminując tak zwane "martwe punkty".
Wydział GK zgłosił te zdarzenia do odpowiednich organów - Zarządu Dróg Powiatowych w Nysie, który jest odpowiedzialny za ulicę Staszica oraz sprawującego pieczę nad ulicą Zawadzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Z ostatnich ustaleń wynika, że już niedługo w obu wspomnianych miejscach pojawią się nowe lustra drogowe. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem nic złego im się nie przytrafi. 

Otwórz