O Paczkowie w eterze

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności O Paczkowie w eterze

Wczorajsze popołudnie upłynęło w paczkowskim rynku pod znakiem opolskiego Radia "Plus". Dziennikarze tej stacji zjechali do Paczkowa, by na swojej antenie na żywo nadać promocyjny program o naszym mieście.

Przed ratuszem roiło się wczoraj od czerwieni - przewodniego koloru marki Radia "Plus" Opole. Radiowcy przyjechali do "Polskiego Carcassonne" w ramach akcji "Radio Plus - 15 lat w opolskich domach". W tym roku ta katolicka rozgłośnia obchodzi swoje 15 urodziny. Z tej okazji dziennikarze jeżdżą po wybranych miastach Opolszczyzny i wspólnie z ich mieszkańcami świętują swój jubileusz. Urodzinowe audycje nadawane były już m.in. ze Strzelec Opolskich, Nysy, Głubczyc, Olesna, Namysłowa, Kędzierzyna-Koźla, Namysłowa, Prudnika, Kluczborka i Krapkowic. Wczoraj - 9 czerwca - przyszła pora na Paczków.

Czerwone namioty, czerwone samochody, dziennikarze w czerwonych koszulkach, do tego profesjonalny sprzęt radiowy, głośniki oraz mnóstwo balonów i promocyjnych gadżetów - tak wyglądało prowizoryczne studio, które zorganizowano w paczkowskim rynku. Trzygodzinną audycję z Paczkowa na częstotliwości 107.9 FM poprowadził Mariusz Studzienny - opolski reporter znany m.in. z TVP Opole.

Promocyjny program o Paczkowie wypełniły ciekawe wywiady. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski, który opowiedział m.in. o postępach kilku paczkowskich inwestycji. Na antenie wypowiedział się także pan Andrzej Kłoczko - szef paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Poruszył on temat przygotowywanego na wrzesień wojewódzkiego otwarcia Europejskich Dni Dziedzictwa i zaprosił wszystkich słuchaczy na przygotowywane w Paczkowie imprezy kulturalne, np. Festiwal im. Moritza Brosiga czy Paczkowski Festiwal Filmowy.

Nie zabrakło także wywiadów m.in. z Wojciechem Kalfasem - pracownikiem Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, który szczegółowo opowiedział o tym, co można zobaczyć w tym znakomitym obiekcie, oraz Eugeniuszem Mazurkiewiczem - "zezłomowanym" (jak sam o sobie mówi) przewodnikiem po Paczkowie, pasjonatem historii naszego miasta. Pan Eugeniusz podzielił się ze słuchaczami garścią historycznych ciekawostek z terenu "Polskiego Carcassonne".

Dziennikarze nagrali także serię krótkich rozmów z napotkanymi na ulicach centrum mieszkańcami, którzy nie tylko opowiedzieli o tym, dlaczego warto przyjechać do Paczkowa, ale również mieli okazję pozdrowić na radiowej antenie swoich znajomych i przyjaciół. 

Otwórz