Deszcz, grad i błyskawice

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Deszcz, grad i błyskawice

Meteorolodzy z Wrocławskiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW informują, że w ciągu najbliższych dwóch dni w południowej części Opolszczyzny mogą wystąpić burze i gradobicia.

We wtorek 8 czerwca, szczególnie po południu i w nocy, przewiduje się lokalnie burze z deszczem na poziomie ok. 10-20 mm. Początkowo opady spodziewane są na południu regionu, jednak z czasem burze będą możliwe na całym obszarze województwa opolskiego. Tradycyjnie burzom towarzyszyć będzie silny wiatr - w porywach jego prędkość sięgać będzie 65 km/h.

Kolejny dzień - środa 9 czerwca - znów przyniesie nad Opolszczyznę ciemne chmury. Tym razem po południu i wieczorem możemy spodziewać się burz z deszczem i gradem (opad do 25 mm). Przewidywany wiatr będzie jeszcze silniejszy - do 70 km/h.

Przypominamy, że skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Prawdopodobne są także komplikacje na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne i lokalne zalania. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Otwórz