Więcej policyjnych patroli

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Więcej policyjnych patroli

Od wczoraj na ulicach Paczkowa pracują dodatkowe patrole policji z Nysy, których służba zostanie sfinansowana z gminnego budżetu.

W okresie od 1 czerwca do 31 października w Paczkowie i jego okolicach pracować będą policjanci służb prewencyjnych z Nysy. Jest to efekt porozumienia, które 31 maja podpisał Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski oraz nadkom. Tomasz Niedźwiecki, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie. Z gminnego budżetu przekazano na ten cel kwotę 11,5 tys. zł, która pozwoli na sfinansowanie 496 godzin pracy 31 dodatkowych patroli policyjnych w naszym mieście.

Już po raz trzeci władze Paczkowa zdecydowały się na "wykupienie" nadprogramowych godzin pracy funkcjonariuszy policji. To rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane od 2008 roku - dwa lata temu Paczków był pierwszą gminą w powiecie nyskim i jedną z pierwszych w województwie, na terenie której zastosowano tę formę wsparcia działań policjantów. Inicjatywa przedstawicieli władz samorządowych Paczkowa przypadła do gustu także włodarzom Nysy, którzy od 2009 roku również przekazują Komendzie Powiatowej Policji gminne pieniądze na ten cel. W tym roku możliwość zawarcia podobnego porozumienia rozważa także Otmuchów.

Okres letni jest dla policjantów szczególnie pracowity. Niestety, wakacyjny nadmiar wolnego czasu i młodzieńcza brawura często sprzyja nieprzewidzianym zachowaniom i nieszczęśliwym zdarzeniom, dlatego dodatkowe godziny pracy policji są w Paczkowie niezwykle wskazane. Ponadplanowe służby organizowane będą przede wszystkim w centrum Paczkowa, w szczególności w piątki, soboty i niedziele w godzinach wieczorowo-nocnych. Nie zabraknie również mobilnego patrolu, który będzie strzegł terenu gminy. 

Otwórz