Zbieramy dary dla powodzian

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zbieramy dary dla powodzian

Od 26 maja do 11 czerwca Urząd Miejski w Paczkowie organizuje zbiórkę darów dla tegorocznych powodzian.

Statystyki tegorocznej powodzi są porażające - wiadomo, że na Opolszczyźnie woda wyrządziła szkody w ponad 70 miejscowościach. Setki mieszkańców południowej Polski zostało ewakuowanych ze swoich domów. Wielu z nich straciło część dorobku całego życia - zniszczone zostały nie tylko samochody, domy mieszkalne czy budynki gospodarcze. Wielka woda nie oszczędzała także żywego inwentarza i upraw rolnych. Straty są ogromne. Najbardziej ucierpiały tereny województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Teraz fala wielkiej wody szaleje na północy kraju. Wezbrana Wisła sieje spustoszenie na Mazowszu i Kujawach.

W związku z ogromnymi potrzebami powodzian, Burmistrz Gminy Paczków zadecydował o organizacji zbiórki darów dla osób poszkodowanych przez żywioł. Na obecnym etapie walki ze skutkami powodzi najbardziej potrzebne są: 

  • artykuły chemiczne i środki czystości (proszki do prania, płyny czyszczące, detergenty itp.),
  • artykuły higieny osobistej (kosmetyki, mydła, papier toaletowy, pieluszki),
  • buty gumowe,
  • wszelkiego rodzaju rękawice (np. gumowe lub materiałowe),
  • narzędzia i akcesoria pomocne przy sprzątaniu (wiadra, łopaty, grabie, ścierki itp.),
  • worki na śmieci,
  • koce, pościele, śpiwory,
  • żywność z długim terminem ważności (np. konserwy, kasze, oleje, makarony).

Podczas zbiórki nie będzie przyjmowana odzież, meble, sprzęt AGD i RTV i żywność z krótkim terminem ważności.

Dary zbierane będą od 26 maja (środa) do 11 czerwca (piątek) w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Paczkowie przy ul. Daszyńskiego 12 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Zgromadzone artykuły będą regularnie dowożone do zorganizowanych na terenie województwa opolskiego dziewięciu punktów pomocowych.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy Paczków o wsparcie organizowanej zbiórki. Pomóżmy tegorocznym powodzianom przeżyć te dramatyczne chwile i powrócić do normalnego życia.
 

Otwórz