Możliwe burze i dalsze opady

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Możliwe burze i dalsze opady

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu znów nie ma dla Opolszczyzny optymistycznych wieści. Najnowszy komunikat ostrzega o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych - burz z gradem.

W ciągu najbliższych dni - od 20 maja (czwartek) do 22 maja (sobota) - meteorolodzy przewidują wystąpienie na terenie województwa opolskiego burz z opadami deszczu, a lokalnie nawet gradu. Natężenie opadów będzie umiarkowane, a miejscami duże. Podczas burz prognozowany jest silny, porywisty wiatr. Pozostaje mieć nadzieję, że te niepokojące prognozy się nie sprawdzą.

Jak na razie w gminie Paczków, mimo długotrwałych opadów, nie doszło nigdzie do podtopień budynków mieszkalnych czy gospodarczych. Woda w Nysie Kłodzkiej i okolicznych mniejszych rzekach jest podniesiona, ale utrzymuje się w korytach. Obecnie niebo nad Paczkowem nieco się przejaśniło i jak na razie, zamiast deszczu, przez chmury nieśmiało przebija się słońce.  

Niestety, według IMGW, w kolejnych dniach pogoda na Opolszczyźnie nadal nie będzie zachwycać - w sobotę 22 maja i niedzielę 23 maja spodziewane są jeszcze przelotne opady deszczu i zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe burze. Temperatura minimalna będzie oscylować w granicach od 9 do 12°C. W sobotę termometry pokazywać będą maksymalnie do 20°C, w niedzielę do 16°C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty i silny.

Początek przyszłego tygodnia będzie na terenie naszego województwa nieco chłodniejszy - od poniedziałku 24 maja do środy 26 maja temperatura maksymalna sięgać będzie od 13 do 16°C, a minimalna od 4 do 6°C. Zachmurzenie nadal będzie duże, ale dalej możliwe będą większe przejaśnienia. Wciąż jeszcze spodziewane będą przelotne deszcze, ale prawdopodobnie ich natężenie nie będzie już tak wysokie. Wiar umiarkowany, okresami porywisty.   

 

Otwórz