Deszczowy weekend i wezbrane rzeki

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Deszczowy weekend i wezbrane rzeki

Najnowszy komunikat Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu ostrzega, że podczas rozpoczynającego się weekendu stan wód w rzekach wchodzących w skład dorzecza górnej i środkowej Odry - w tym Nysie Kłodzkiej - przekroczy stany alarmowe.

Intensywne opady deszczu, które od kilku dni występują na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku, będą "doskwierać" mieszkańcom tych terenów również przez najbliższe kilka dni. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać - w piątek, sobotę i niedzielę (14 - 16 maja) przewiduje się wyraźne wzrosty stanów wody w rzekach dorzecza górnej i środkowej Odry. Sytuacja jest poważna - komunikat wrocławskiego BPH ostrzega, że w wielu miejscach rzeki przekroczą stany alarmowe, oceniając zagrożenie na trzecim, najwyższym stopniu. Prognozowana sytuacja może wystąpić przede wszystkim na górnej i środkowej Odrze oraz na dopływach Nysy Kłodzkiej.

Przypominamy, że przekroczenie stanu ostrzegawczego rzek może stwarzać niebezpieczeństwo dla osób przebywających nad brzegami rzek. Zagrożenie to powodować będzie również utrudnienia w prowadzeniu prac w ich korytach. Możliwe są także lokalne podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych.

Otwórz