Majowa gratka dla wędkarzy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Majowa gratka dla wędkarzy

Już 1 maja miłośnicy łowienia ryb będą mieli okazję zmierzyć się w drużynowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Gminy Paczków 2010.

Tradycyjnie organizacją imprezy zajęło się Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Paczkowie. W zawodach rywalizować będą trzyosobowe drużyny, których zadaniem będzie złowienie metodą spinningową jak największej ilości ryb.

Wszystkim niewtajemniczonym wyjaśniamy, że wędkarstwo spinningowe to po prostu najpopularniejsza w Polsce metoda połowu, która polega na naprzemiennym zarzucaniu przynęty i ściąganiu jej za pomocą kołowrotka. Spinning służy przede wszystkim do połowu ryb drapieżnych, np. szczupaków, sandaczy, okoni czy sumów.

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy Paczków 2010 odbędą się 1 maja (sobota) - wstępna zbiórka i rejestracja uczestników planowana jest o godz. 6.00 pod mostem przy ul. Armii Krajowej. Przewiduje się, że rywalizacja potrwa maksymalnie do godz. 12.00. Zawodnicy walczyć będą nie tylko o puchary, ale również o bony towarowe na sprzęt sportowy i wędkarski. Nagrodzeni zostaną zawodnicy, których drużyny zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Organizatorzy przewidują również specjalne wyróżnienia indywidualne, m.in. dla uczestnika, który tego dnia wyciągnie z Nysy Kłodzkiej największy okaz.

Otwórz