Sukcesy uczniów Gimnazjum Publicznego

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Sukcesy uczniów Gimnazjum Publicznego

Jeden tytuł laureata i siedem statusów finalisty Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych - to tegoroczne osiągnięcia uczniów Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Paczkowie. Co więcej, to jeszcze nie koniec, bo jest jeszcze szansa na kolejne sukcesy.

W roku szkolnym 2009/2010 paczkowskie Gimnazjum Publiczne może poszczycić się spektakularnym sukcesem uczennicy Moniki Suszyckiej, która zdobyła honorowy tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, zajmując I miejsce w województwie opolskim. Monika w obu częściach finału olimpiady straciła zaledwie po jednym punkcie, uzyskując tym samym znakomity wynik - zdobyła 98 punktów na 100 możliwych. To niejedyny sukces tej uczennicy - oprócz zwycięstwa w konkursie historycznym, 15-letnia Monika ma na swoim koncie również tytuły finalistki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego (5 miejsce), Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego (9 miejsce) i Wojewódzkiego Konkursu Technicznego (9 miejsce). Wniosek nasuwa się jeden - sukcesy w dziedzinie historii, fizyki, techniki i języka polskiego świadczą dobitnie o tym, że ta młoda dama jest wszechstronnie utalentowana.

Inni uczniowie placówki przy ulicy Sienkiewicza również godnie reprezentowali swoją szkołę we wszystkich etapach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Kilka statusów wojewódzkiej finalistki wywalczyła 14-letnia Aleksandra Kalfas. Ola dotarła do ścisłego finału trzech Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych - historycznego, biologicznego i geograficznego. W finale Wojewódzkiego Konkursu Technicznego walczył także kolejny uczeń Gimnazjum Publicznego - 15-letni Dominik Broszczak. W sumie uczniowie GP Paczków zdobyli tytuły finalistów w aż sześciu konkurencjach.
Warto dodać, że do etapu miejsko-gminnego przechodzili jedynie ci uczniowie, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali nie mniej niż 75 % punktów możliwych do zdobycia. Ten etap rywalizacji pozytywnie przeszło aż 44 uczniów Publicznego Gimnazjum. Wyniki etapu miejsko-gminnego świadczą o wysokim poziomie przygotowania uczniów Gimnazjum Publicznego - podopieczni tej placówki zajęli 9 pierwszych miejsc, 7 drugich i  4 trzecie.

Dumą napawa także sukces 15-letniej Karoliny Sygi, która zajęła I miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i  już wkrótce będzie reprezentować województwo opolskie na szczeblu centralnym w Zgierzu. Przypomnijmy, że uczniowie GP Paczków odnieśli już sukcesy w tej dziedzinie: w roku 2008 Agata Kalfas zajęła I miejsce w Polsce, a w roku 2007 na III miejscu w Polsce uplasował się Piotr Tetłak.
Podopieczni placówki imienia Polskich Noblistów wspaniale wypadli również w Gminnym Konkursie Recytatorskim, zajmując całe podium: I miejsce - Kinga Rodak, II miejsce - Patrycja Wiśniewska, III miejsce - Maria Zdończyk. Gimnazjaliści byli też bezkonkurencyjni w gminnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu o Ruchu Drogowym. Pierwsze miejsce zajął Maciej Cyganek, tuż za nim Grzegorz Dąbski, a kolejny był Tomasz Gołdyn. 24 kwietnia uczniowie ci będą reprezentować Paczków w zawodach powiatowych w Korfantowie.

Sukcesy uczniów Gimnazjum Publicznego im. Polskich Noblistów w Paczkowie napawają dumą nie tylko ich rodziców, ale są także źródłem ogromnej satysfakcji nauczycieli. Już teraz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, finalistom i laureatom poszczególnych olimpiad i konkursów.  O edukacyjnych sukcesach uczniów GP oraz wszystkich innych paczkowskich szkół zapewne nie zapomną też władze samorządowe - tradycyjnie pod koniec roku szkolnego Burmistrz Gminy Paczków nagrodzi wszystkich finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych na poziomie szkolnym, gminnym i wojewódzkim.