Ognisko Artystyczne zaprasza

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ognisko Artystyczne zaprasza

W najbliższy piątek - 23 kwietnia - w paczkowskim Domu Plastyka odbędzie się wernisaż wystawy prac Rostislava Herrmanna - czeskiego grafika, malarza i fotografa.

Rostislav Herrmann (ur. 1962) mieszka w Opavie, jest znanym artystą i pedagogiem, absolwentem Uniwersytetu w Brnie. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał od grafik ołówkowych, później zaczął tworzyć przy pomocy węgla drzewnego, a następnie czarnego tuszu. Pierwsze prace wykazują jego wyraźną fascynację przyrodą i światem zwierząt, jednak z upływem czasu artystyczne zainteresowania Herrmanna skierowały się w stronę studium ludzkiej postaci, portretów i tematu harmonii pomiędzy człowiekiem a naturą. Z czasem artysta zaczął eksperymentować także z malarstwem olejnym oraz fotografią cyfrową, a nawet grafiką komputerową.
W jego pracach nie brakuje geometrycznych symboli - okręgów, elips, kwadratów, trójkatów - a tematem przewodnim jest odwieczne dążenie człowieka do osiągnięcia ideałów oraz przyroda, która od zawsze jest dla ludzi źródłem fascynacji, ciekawości i spójności. Herrmann ma na swoim koncie liczne wystawy nie tylko w Czechach, ale również w Polsce, m.in. w Opolu. Teraz jego grafiki oraz fotografie cyfrowe trafią do Paczkowa.

Wernisaż wystawy dzieł Rostislava Herrmanna odbędzie się 23 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 w siedzibie paczkowskiej filii Ogniska Artystycznego w Nysie - Domu Plastyka (Paczków, Rynek 20). Ekspozycja będzie dostępna w holu głównym do 9 maja 2010 roku. 

Otwórz