Zaproszenie na Piknik Europejski

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zaproszenie na Piknik Europejski

14 maja 2010 roku w Opolu odbędzie się kolejny Piknik Europejski. Organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają do udziału w imprezie.

Piknik organizuje Regionalne Centrum Informacji Europejskiej działający przy Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu. Impreza ma na celu promocję działalności RCIE oraz wspólne uczczenie Święta Unii Europejskiej, które rokrocznie przypada 9 maja. W tym roku opolski Piknik Europejski organizowany jest pod hasłem "Festiwal Piosenki Europejskiej".

Impreza odbędzie się w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu (ul. Strzelców Bytomskich 1). W programie Pikniku przewidziane jest wiele atrakcji m.in. konkursy plastyczne oraz quizy wiedzy o Unii Europejskiej, rodzinne rozwiązywanie kalamburów i zagadek, występy lokalnych zespołów młodzieżowych, a przede wszystkim sceniczne występy uczniów szkół z całej Opolszczyzny, którzy prezentować będą piosenki z różnych krajów Europy.

Piknik Europejski odbędzie się 14 maja 2010 roku (piątek) w Opolu od godz. 10.00 do 14.00. Więcej na temat Pikniku poczytać można na stronie internetowej www.domeuropejski.pl.

Otwórz