Paczkowianie wpisują się do Księgi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowianie wpisują się do Księgi

Od poniedziałku mieszkańcy Paczkowa i okolic licznie pojawiają się w paczkowskim Urzędzie Miejskim, by wpisać się do udostępnionej Księgi Kondolencyjnej. Tę możliwość uczczenia pamięci ofiar spod Smoleńska mieszkańcy naszego miasta będą mieli jeszcze w najbliższy poniedziałek.

W związku z tragiczną śmiercią 96 osób - wszystkich członków delegacji polskiej, na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, oraz całej załogi prezydenckiego samolotu - na I piętrze paczkowskiego Urzędu Miejskiego (przy wejściu do sali posiedzeń) wystawiona została Księga Kondolencyjna. Mieszkańcy Paczkowa i okolic, odwiedzający nasz ratusz, chętnie korzystają z możliwości wyrażenia uczuć towarzyszących im podczas trwającej żałoby narodowej.

Wielu paczkowian pojawia się w naszym ratuszu specjalnie po to, by przelać na papier swoje przemyślenia, podzielić się z innymi swoim smutkiem, oddać hołd wszystkim pasażerom feralnego lotu do Smoleńska. Inni, przy okazji załatwiania urzędowych spraw, przystają na chwilę i wpisują się Księgi. Przez ostatnie cztery dni kilkanaście stron zapełniło się wieloma wzruszającymi, pełnymi żalu i współczucia słowami mieszkańców naszego miasta. Księga udostępniona była również w sali katechetycznej Kościoła Parafialnego pw. Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie, a po środowych uroczystościach Dnia Pamięci Ofiar Katynia trafiła także do siedziby Szkół Stowarzyszeniowych, gdzie okazję do złożenia wpisu mieli zaproszeni na obchody goście.   

Przypomnijmy, że ogłoszona początkowo do piątku 16 kwietnia żałoba narodowa została przedłużona o kolejne dwa dni ze względu na organizację uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej w najbliższą niedzielę. W związku z tym, wpisów do Księgi Kondolencyjnej dokonywać będzie można dodatkowo w poniedziałek 19 kwietnia w godzinach pracy Urzędu Miejskiego (8.00-16.00). Wszystkich tych, którzy jeszcze nie wpisali się do Księgi serdecznie zachęcamy do złożenia wizyty w paczkowskim ratuszu i podzielenia się swoimi refleksjami. Pokażmy naszą solidarność z ofiarami smoleńskiej tragedii oraz z ich boleśnie doświadczonymi przez los rodzinami.

Księga Kondolencyjna Gminy Paczków zostanie w połowie przyszłego tygodnia wysłana do Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. 

Otwórz