Wielkanocne show Gimnazjum

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielkanocne show Gimnazjum

Wielkanoc tuż tuż, dlatego świąteczna atmosfera jest coraz bardziej wyczuwalna. W środę 31 marca swoją przysłowiową "cegiełkę" do wielkanocnego nastroju dołożyła młodzież z paczkowskiego Gimnazjum Publicznego im. Polskich Noblistów.

Jak co roku, uczniowie i nauczyciele tej szkoły pojawili się w rynku, by zaprezentować wszystkich mieszkańcom Paczkowa swoje świąteczne przedstawienie. Przed południem barwnie poprzebierana młodzież przyszykowała małą scenę przed wejściem do Urzędu Miejskiego i przedstawiła swój krótki program artystyczny. Młodzi ludzie przypomnieli w nim paczkowianom o świątecznych przygotowaniach. Radosna i pełna pozytywnej energii inscenizacja gimnazjalistów miała na celu nie tylko pobudzenie wielkanocnych nastrojów mieszkańców naszego miasta, ale też przywołanie wciąż dość opieszale budzącej się do życia wiosny. 

Na dzień prezentacji swojego wielkanocnego show uczniowie Gimnazjum Publicznego tradycyjnie wybrali środę, czyli paczkowski "dzień targowy", kiedy w centrum miasta przewija się najwięcej ludzi. Paczkowianie, w natłoku przygotowań i świątecznych zakupów, przystawali i z zainteresowaniem przyglądali się przedstawieniu. Uczniowie poprzebierani za wielkanocne pisanki i wiosenne zwierzaki ubarwili i nieco ożywili dość ponurą, deszczową przedświąteczną środę.

Brawa dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum Publicznego w Paczkowie. Jak co roku stanęli na wysokości zadania i własnymi sposobami przypomnieli wszystkim o zbliżającej się Wielkiej Nocy. Oby w naszym mieście było więcej tego typu inicjatyw, bo pozytywnej energii nigdy dość. 

Otwórz