Przed nami remonty gminnych dróg

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przed nami remonty gminnych dróg

Rozpoczęła się wiosna, dlatego wkrótce na terenie naszej gminy ruszy walka z najmniej przyjemnymi pamiątkami po zimie - dziurami w drogach.

Po śniegu i mrozach nie ma już śladu, jednak jak co roku zima zostawiła po sobie niemiłe "dziedzictwo". Stan nawierzchni niektórych dróg gminnych wymaga pilnych napraw, dlatego już niedługo ruszą remonty cząstkowe ulic w samym Paczkowie i na terenie gminy. Modernizacje przeprowadzone zostaną najpopularniejszą metodą, tzw. "patcherem" - przy zastosowaniu grysu i emulsji asfaltowej. W sumie planowane naprawy pochłoną około 60 ton tego materiału.

W tym roku remontów doczekają się m.in. ulice Dworcowa, Kolejowa i Mostowa. Prace planowane są także przy ulicy Miraszewskiego, Spacerowej oraz Polnej. Zakres napraw obejmie też asfaltowe drogi dojazdowe rynku - ulice Kołłątaja, Emilii Plater i Sikorskiego. Na terenie gminy "walka z dziurami" przewidziana jest we wsi Kamienica i w Starym Paczkowie oraz na drodze łączącej Kamienicę z Gościcami. Remonty przewidziane są także na trasie pomiędzy Unikowicami, a drogą wojewódzką nr 382 w kierunku przejścia granicznego (łącznik Unikowice - Gościce).

Prace przy gminnych drogach powinny ruszyć w pierwszej połowie kwietnia. Oznacza to, że już w maju planowane remonty powinny być zakończone. Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce powinny ruszyć także remonty ulic administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie. Jest zatem spora szansa, że niedługo stan paczkowskich ulic ulegnie znacznej poprawie. Tradycyjnie prace drogowe będą nieco dezorganizować ruch samochodowy, dlatego już teraz apelujemy do kierowców o cierpliwość i zachowanie ostrożności w miejscach przeprowadzania modernizacji.
  

Otwórz