Szkolenie LGD: dotacje dla przedsiębiorców i rolników

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Szkolenie LGD: dotacje dla przedsiębiorców i rolników

LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór organizuje kolejne szkolenie na temat możliwości dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Tym razem warsztatami informacyjnymi zainteresowani będą przede wszystkim przedsiębiorcy i rolnicy.

Podczas szkolenia przekazane zostaną szczegółowe informacje na temat działań z zakresu "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej", objętych PROW 2007-2013 w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Będzie można dowiedzieć się także o zasadach finansowania projektów oraz o tym, co trzeba zrobić, aby skorzystać ze środków udostępnionych w ramach PROW. Po zakończonych warsztatach, udzielane będą indywidualne konsultacje z osobami zainteresowanymi powyższymi tematami.

Przypominamy, że termin rozpoczęcia procedury konkursowej i ogłoszenia naboru wniosków na operacje "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" planowany jest na przełom maja i czerwca 2010 r. Beneficjentami tych działań mogą być zarówno rolnicy, jak również osoby fizyczne lub prawne, które prowadzą na obszarze działania LGD działalność jako mikroprzedsiębiorstwo zatrudniające poniżej 10 osób (obrót nie przekracza równowartości 2 mln Euro). Należy pamiętać, że projekty kwalifikowane do dofinansowania muszą być zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju, opracowaną przez LGD dla obszaru obejmującego cztery gminy: Głuchołazy, Nysę, Paczków i Otmuchów. O szczegółach na ten temat poczytać można na stronie internetowej Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

Szkolenie z zakresu odbędzie się 13 kwietnia (wtorek) o godz. 13.00 w sali nr 200 Urzędu Miejskiego w Nysie (ul. Kolejowa 15). Szkolenie podzielone zostanie na dwie tematyczne tury:

  • godz. 9.00 - z zakresu "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw",
  • godz. 12.00 - z zakresu "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (77) 408 05 88 lub adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Otwórz