Krewniacy zebrali już znaczki

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Krewniacy zebrali już znaczki

Ponad 5200 znaczków pocztowych - takim pokaźnym dorobkiem zakończyła się trzecia edycja akcji charytatywnej "Znaczki Ratują Życie", którą na terenie naszej gminy pilotowała grupa Krewniacy Club 111 z Kamienicy.

Przypomnijmy, że Krewniacy Club 111 z Kamienicy już po raz trzeci włączyli się do nietypowej filatelistycznej zbiórki, której celem jest pomoc głodującym dzieciom w Afryce. Akcję "Każdy znaczek wspiera misje" zainicjowało Misyjne Seminarium Duchowne Ksieży Werbistów w Pieniężnie. Inicjatywa jest banalnie prosta - polega na zbieraniu zużytych znaczków pocztowych, które następnie trafiają do Pieniężna - działa tam grupa misyjna, która nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje afrykańskie. Znakomita większość pieniędzy uzyskanych w ten sposób przeznaczona jest na dożywianie dzieci w tych rejonach.

Na terenie gminy Paczków akcję co roku pilotują Krewniacy Club 111 z Kamienicy. Tegoroczna edycja zakończyła się sporym sukcesem - grupa zgromadziła dokładnie 5207 znaczków pocztowych. Dodając ten dorobek do wyników wcześniejszych zbiórek z lat 2008 i 2009, Krewniacy osiągnęli już naprawdę pokaźny filatelistyczny zbiór - dzięki trzem edycjom akcji na terenie naszej gminy misje wsparło w sumie 18 990 znaczków. Kolejna, czwarta już odsłona "Znaczki Ratują Życie" planowana jest za rok, ale chcąc wesprzeć ten szczytny cel warto zbierać znaczki przez cały czas, pamiętając o tym, by nie odklejać stemplowanych znaczków, a każdy z nich wyciąć tak, aby go nie uszkodzić.

Organizatorzy zbiórki serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom akcji, którzy przekazali znaczki pocztowe. Znaczki, które wkrótce będą miały szansę uratować niejedno ludzkie istnienie. 

Grupa Krewniacy Club 111 z Kamienicy działa nie tylko w ramach akcji "Każdy znaczek wspiera misje". Podstawą ich działalności są różne inicjatywy na rzecz krwiodawstwa. Klub działa od maja 2007 roku i ma już na swoim koncie kilka zbiórek krwi w Kamienicy i w Paczkowie oraz akcje propagujące krwiodawstwo wśród najmłodszych. O szczegółach poczytać można na stronie internetowej www.krewniacy.kamienicanyska.info.

Otwórz