Wkrótce remont w Kozielnie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wkrótce remont w Kozielnie

Już niedługo na terenie naszej gminy ruszy kolejna duża inwestycja. Formalności związane z rozpoczęciem gruntownego remontu i adaptacji budynku byłego przedszkola w Kozielnie na Wiejski Dom Ludowy dobiegają już końca. Wszystko wskazuje na to, że prace ruszą już w kwietniu.

Budynek dawnego przedszkola w Kozielnie od kilku lat pełni funkcję świetlicy wiejskiej, ale jego stan techniczny i estetyka pozostawiają sporo do życzenia. Dzięki planowanemu remontowi, obiekt ten już niedługo będzie miał szansę stać się dla mieszkańców wsi centrum kulturalno-rekreacyjno-oświatowym z prawdziwego zdarzenia.
Planowany remont będzie sporą inwestycją - swoim zakresem obejmie m.in. gruntowne odnowienie dachu oraz ścian wewnątrz i na zewnątrz budynku, wymianę podłóg oraz stolarki drzwiowej i okiennej, modernizację wszystkich instalacji, nowe wykończenie wnętrza obiektu oraz montaż windy dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu mieszkańcy Kozielna doczekają się wkrótce miejsca, w którym zostaną stworzone idealne warunki do organizacji wszelkiego rodzaju przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, rozrywkowym i edukacyjnym.

Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku władze Gminy Paczków wywalczyły na ten cel maksymalne możliwe dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Działanie: "Odnowa i rozwój wsi". Przyznana dotacja osiągnęła poziom 75% kosztów kwalifikowalnych projektu. Prognozowaną wcześniej wartość tej inwestycji (ponad 256 tys. zł) udało się obniżyć w przetargu na wykonawcę tego zadania. Firma wyłoniona tym sposobem zobowiązała się zrealizować remont za niecałe 216 tys. zł, a ponad 182 tys. zł to tzw. wydatki kwalifikowalne. Oznacza to, że dofinansowanie sięgnie sumy prawie 137 tys. zł.

Wkrótce zostanie podpisana ostateczna umowa z wykonawcą, dlatego prace przy remoncie i adaptacji budynku byłego przedszkola w Kozielnie na Wiejski Dom Ludowy będą mogły ruszyć już w pierwszej połowie kwietnia. To druga, po planowanej przebudowie drogi lokalnej we wsi Kamienica, duża inwestycja, jaką Gmina Paczków rozpocznie w nadchodzącym miesiącu.

Otwórz