Eksperymentuj w NGS

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Eksperymentuj w NGS

Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe w Paczkowie zaprasza serdecznie do obejrzenia niezwykle interesującej wystawy edukacyjnej, która została przygotowana przez Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie.

Ekspozycja "Eksperymentuj!" jest pierwszą tego typu objazdową wystawą przygotowaną przez warszawskie Centrum Nauki KOPERNIK - instytucję kultury, będącą wspólną inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Wystawa składa się ze stanowisk z naukowymi zabawami i doświadczeniami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii czy matematyki. Zostały one tak przygotowane, by zwiedzający mogli samodzielnie, całkowicie bezpiecznie eksperymentować i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym stanowisku znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych procesów, dodatkowymi informacjami służą też obecni na wystawie animatorzy.

Prezentacja "Eksperymentuj!" miała swoją premierę w czerwcu 2006 roku na Pikniku Naukowym w Warszawie, gdzie w ciągu jednego dnia odwiedziło ją kilkanaście tysięcy osób, a do poszczególnych stanowisk ustawiały się długie kolejki. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miastach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Z powodzeniem była też pokazywana za granicą - w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki oraz w Brnie podczas imprezy "Nauka na Starym Mieście".

Na wystawie Eksperymentuj! można ciekawie spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę, zrozumieć niezrozumiałe dotychczas naukowe prawa, a przede wszystkim dobrze się bawić - niezależnie od wieku. Coś dla siebie znajdą tu zarówno rodzice i dziadkowie z kilkuletnimi dziećmi, jak i dorośli bez dzieci, uczniowie oraz studenci.
W Paczkowie tę niezwykle ciekawą wystawę będzie można obejrzeć w budynku Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszeniowego (ul. Kościelna 24) w dniach od 18 do 20 lutego (godziny otwarcia wystawy: 18-19 lutego - 9.00-13.00, 14.00-16.00, 20 lutego - 9.00-13.00). Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! 

Otwórz