Apelujemy o ostrożność

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Apelujemy o ostrożność

Burmistrz Gminy Paczków oraz Prezes Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W Paczkowie trwa walka z zalegającym na ulicach oraz chodnikach śniegiem i błotem pośniegowym. Utrzymujące się wciąż minusowe temperatury powodują, że odśnieżone miejsca szybko pokrywają się lodem. Spacer ulicami miasta jest utrudniony nie tylko z powodu śniegu czy lodu. Sporym problemem są także sople zwisające z rynien i gzymsów budynków - niektóre z nich osiągają długość nawet kilkudziesięciu centymetrów i stanowią realne zagrożenie dla pieszych.

Sople z budynków komunalnych oraz z kamienic należących do zarządzanych przez ZUKiM wspólnot mieszkaniowych systematycznie usuwają pracownicy Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. Pomagają również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Paczkowie. Usuwany jest także śnieg z dachów. Odśnieżaniem ulic zajmuje się firma wykonująca tę usługę na zlecenie Gminy oraz bezrobotni zatrudnieni na zasadzie robót publicznych.
Przypominamy, że zgodnie z prawem budowlanym właściciel nieruchomości musi zapewnić bezpieczeństwo użytkowania obiektu, a zatem powinien usunąć wszystko to, co stwarza zagrożenie.

W obliczu panujących warunków Burmistrz Gminy Paczków oraz Prezes Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych apelują do mieszkańców Paczkowa i okolic o zachowanie szczególnej ostrożności - dotyczy to zarówno pieszych, jak również kierowców samochodów. 

Otwórz