Zima złagodnieje?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zima złagodnieje?

Według Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu najbliższe pięć dni upłynie w województwie opolskim bez pogodowych anomalii. Jest zatem nadzieja, że główne uderzenie ataku zimy jest już za nami.

Nie obędzie się co prawda bez opadów śniegu i ujemnych temperatur, ale wygląda na to, że zima nieco łagodnieje. W następnym tygodniu prawdopodobny jest większy mróz. Oto prognozy przekazane przez IMiGW Wrocław:

15/16 i 16.01. (piątek/sobota i sobota)
W nocy pochmurno. Temp. min. od -6 do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże. Temp. maks. od -4 do -2°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

16/17 i 17.01. (sobota/niedziela i niedziela)
W nocy zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Temp. min. od -8 do -6°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie na ogół duże. Temp. maks. od -6 do -4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do ok. 50 km/h, południowy i południowo-wschodni.

17/18 i 18.01. (niedziela/poniedziałek i poniedziałek)
W nocy pochmurno, okresami opady śniegu. Temp. min. od -6 do -4°C. Wiatr umiarkowany, południowy. W ciągu dnia zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Temp. maks. od -3 do -1°C. Wiatr umiarkowany i słaby, południowo-wschodni.

18/19 i 19.01. (poniedziałek/wtorek i wtorek)
W nocy pochmurno i miejscami opady śniegu. Temp. min. od -7 do -5°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Temp. maks. od -6 do -4°C. Wiatr słaby, zmienny.

19/20 i 20.01. (wtorek/środa i środa)
W nocy pochmurno z opadami śniegu. Temp. min. od -10 do -8°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień nadal pochmurno i okresami opad śniegu. Temp. maks. od -8 do -6°C. Wiatr słaby, zmienny.

Otwórz